Proč šifrovat

V současné době, kdy jsou moderní technologie levné a dostupné je hrozba odposlechů výrazně vyšší než tomu bylo kdy dříve. K pokročilým technologiím se dnes již nedostanou jen speciální vládní útvary, ale i vcelku obyčejní lidé bez velkých rozpočtů.

Hrozba vyzrazení citlivých informací představuje riziko jak v podnikání, tak v osobním životě exponovaných lidí.

Potenciální hrozby

  • vyzrazení obchodního tajemství,
  • vyzrazení informací o budoucím kontraktu konkurenci,
  • únik kritických technologických informací,
  • vydírání pomocí získaných informací.

Další riziko představuje zneužití dat ze ztraceného nebo ukradeného telefonu. Váš telefonní seznam může mít i pro náhodného nálezce nesmírnou hodnotu, kterou může zkusit zpeněžit například prodejem konkurenci, bulváru, a pod.

Aplikace CryptoCult nabízí řešení

  • zašifruje mobilní hovory tak, že bude nemožné je odposlechnout
  • zabezpečí e-maily a textové zprávy
  • zamezí přístupu k citlivým údajům, pokud se telefonu zmocní nepovolaná osoba

Díky naší aplikaci už se nebudete muset omezovat – bez obav vyřizujte po telefonu nebo pomocí e-mailů veškeré citlivé pracovní či osobní záležitosti. Ušetříte tak mnoho svého drahocenného času, který byste jinak museli trávit náročným cestováním na osobní schůzky.

Zabezpečení e-mailové komunikace

Je mylnou domněnkou, že e-mail čte jen určený adresát. Po cestě, než váš e-mail dorazí k adresátovi jej čte hned několik e-mailových serverů a stejně tak je může číst i jakákoliv osoba, která k nim má přístup. Pokud e-maily nešifrujete posílají se v podobě v jaké je odešlete a jak je následně čte protistrana. Díky šifrování e-mailové komunikace se do sítě dostane jen nečitelný řetězec, kterému dá smysl až dešifrování pomocí veřejného klíče, které provede protistrana.